Get Adobe Flash player

  Rejestrator temperatury coraz częściej stanowi niezbędny element działalności firmy transportowej. Już obecnie, w niektórych krajach Europy, a wkrótce na całym jej obszarze stosowanie rejestratorów temperatury będzie obowiązkowe również w przypadku transportu na niewielkie odległości. Wychodząc temu naprzeciw oferujemy klientom możliwość rejestracji wszelkich zdarzeń związanych z temperaturą ładunku w czasie transportu.

  W naszej ofercie posiadamy następujące rejestratory temperatur:

 


 

Rejestrator DR-400


- 2 czujniki temperatury
- 3 wejścia sygnalizacyjne
- alarm temperatury
- obudowa hermetyczna
- zasilanie 12...24V lub 230V

 

rejestrator temperatury dr-400

Rejestrator DR-400 przeznaczony jest do pomiaru i rejestracji temperatury z jednego bądź dwóch czujników temperatury oraz zdarzeń z maksymalnie trzech wejść cyfrowych. Dane pomiarowe gromadzone są w nieulotnej pamięci rejestratora. Częstotliwość zapamiętywania danych można programować w przedziale od 1 do 999 minut. Pojemność pamięci wynosi 13 000 pomiarów (wystarcza na prawie rok przy częstotliwości 30 minut). Zapamiętane dane mogą być kasowane, a wejście do menu zabezpieczone hasłem. Rejestrator wyposażony jest w drukarkę termiczną dzięki, której można drukować dane z pamięci urządzenia za dowolny okres czasu. Wydruk raportu umożliwia prześledzeni całej historii transportu. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania minimalnej i maksymalnej temperatury dla każdego czujnika, po przekroczeniu której zostanie poinformowany alarmem na wyświetlaczu, sygnałem dźwiękowym oraz aktywnym stanem przekaźnika. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna, wszystkie komunikaty wyświetlane są w języku polskim. Rejestrator ma funkcją "dostawa", która pozwala na identyfikację czasu rozpoczęcia i zakończenia kursu na wydrukowanym raporcie (załadunku i rozładunku). W skład zestawu DR-400 wchodzą 2 czujniki temperatury NTC do montażu naściennego. Umożliwiają one pomiar temperatury w zakresie: -40...+80°C z dokładnością +/-0,5°C. Przyrząd może współpracować również z czujnikami Pt1000 w zakresie: -200...+650°C i służyć do archiwizacji procesów przemysłowych. Przyrząd przeznaczony jest do kontroli transportu i zasilany samochodowej instalacji elektrycznej 12...24V. Dostępna jest też wersja stacjonarna z zasilaniem sieciowym 230V. Opcjonalnie dostępne są też czujniki otwarcia drzwi, zewnętrzne sygnalizatory dźwiękowe oraz świadectwo wzorcowania przyrządu.

 

W skład zestawu DR400 wchodzą: rejestrator + 2 czujniki temperatury

 

Dane techniczne:

Wejścia:

2 czujniki temperatury: NTC 5kΩ przy 25°C lub Pt1000

3 wejścia cyfrowe (normalnie zwarte lub rozwarte)

Zakres pomiarowy:

NTC: -40...+120°C (-40...+80°C - czujnik naścienny z zestawu)

Pt1000: -200...+650°C

Dokładność pomiaru:

NTC w zakresie: -40...+80°C: +/-0,5°C, w pozostałym +/-1°C

Pt1000 w zakresie: -50...+200°C: +/-0,3°C, w pozostałym +/-1°C

Rozdzielczość wskazań:

0,1°C

Wyświetlacz:

ciekłokrystaliczny z podświetleniem, 2 x 16 znaków

Bufor pamięci:

13 000 pomiarów, pamięć nieulotna

Częst. zapamiętywania danych:

1...999 minut

Drukarka:

termiczna, prędkość wydruku 15mm/s

Papier:

termoczuły o szer. 57,5+/-0,5mm, rolka o średnicy 40mm

Montaż:

naścienny w obudowie hermetycznej IP65

Stopień i klasa ochrony:

IP65 / II

Zasilanie:

12...24V=/~+/-20% lub dla wersji stacjonarnej: 85...265V~

Pobór mocy:

podczas rejestracji 50mA, podczas wydruku do 3A

Warunki pracy:

-25...60°C

Warunki składowania:

-40...85°C

 

 


 

 

Rejestrator DR-100

 

- 1 czujnik temperatury
- 1 wejście sygnalizacyjne
- alarm temperatury
- obudowa hermetyczna
- zasilanie 12...24V lub 230V

 

rejestrator temperatury dr-100

Rejestrator DR-100 przeznaczony jest do pomiaru i rejestracji temperatury oraz zdarzeń (otwarcie drzwi, itp). Bieżące wartości temperatury oraz stany alarmowe prezentowane są na podświetlanym wyświetlaczu alfanumerycznym. Dane pomiarowe gromadzone są w nieulotnej pamięci rejestratora. Częstotliwość zapamiętywania danych można programować w zakresie od 1 do 999 minut. Pojemność pamięci wynosi 5 000 pomiarów (wystarcza na około 4 miesięce przy częstotliwości 30 minut). Po zapełnieniu pamięci, rejestrator kontynuuje pracę, najstarsze pomiary są sukcesywnie zastępowane najnowszymi. Zapamiętane dane mogą być kasowane, a wejście do menu zabezpieczone hasłem. Rejestrator wyposażony jest w drukarkę termiczną dzięki, której istnieje możliwość wydruku danych z pamięci urządzenia za dowolny okres czasu. Na każdym raporcie widoczne są dane właściciela, opis pojazdu i czujników, przebieg temperatury w czasie, zdarzenia z wejścia cyfrowego, stany alarmowe temperatury, czas rozpoczęcia i zakończenia dostawy oraz miejsce na podpis. Raport umożliwia prześledzeni całej historii transportu przez końcowego odbiorcę towaru. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania minimalnej i maksymalnej temperatury, po przekroczeniu której zostanie poinformowany komunikatem na wyświetlaczu, sygnałem dźwiękowym oraz aktywnym stanem przekaźnika. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna, wszystkie komunikaty i komendy wyświetlane są w języku polskim. Rejestrator ma funkcją "dostawa", która pozwala użytkownikowi i odbiorcy na identyfikację czasu rozpoczęcia i zakończenia kursu na wydrukowanym raporcie. W skład zestawu rejestratora wchodzi czujnik temperatury NTC z kablem o długości 5m. Umożliwia on pomiar temperatury w zakresie: -40...+80°C z dokładnością +/-0,5°C. Przyrząd przeznaczony jest do kontroli w transporcie i zasilany jest z samochodowej instalacji elektrycznej 12...24V. Dostępna jest też wersja stacjonarna z zasilaniem sieciowym 230V. Opcjonalnie dostępne są też czujniki otwarcia drzwi, zewnętrzne sygnalizatory dźwiękowe oraz świadectwo wzorcowania przyrządu.

 

W skład zestawu DR100 wchodzą: rejestrator + 1 czujnik temp.

 

Dane techniczne:

Wejścia:

1 czujnik temperatury: NTC 5kΩ przy 25°C

1 wejście cyfrowe (normalnie zwarte lub rozwarte)

Zakres pomiarowy:

NTC: -40...+120°C

Dokładność pomiaru:

NTC w zakresie: -40...+80°C: +/-0,5°C, w pozostałym +/-1°C

Rozdzielczość wskazań:

0,1°C

Wyświetlacz:

ciekłokrystaliczny z podświetleniem, 2 x 16 znaków

Bufor pamięci:

5 000 pomiarów, pamięć nieulotna

Częst. zapamiętywania danych:

1...999 minut

Drukarka:

termiczna, prędkość wydruku 15mm/s

Papier:

termoczuły o szer. 57,5+/-0,5mm, rolka o średnicy 40mm

Montaż:

naścienny w obudowie hermetycznej IP65

Stopień i klasa ochrony:

IP65 / II

Zasilanie:

12...24V=/~+/-20% lub dla wersji stacjonarnej: 85...265V~

Pobór mocy:

podczas rejestracji 50mA, podczas wydruku do 3A

Warunki pracy:

-25...60°C

Warunki składowania:

-40...85°C

 

 


 

 

Termograf DATACOLD

DataCold 250/500

 


    Urządzenie to spełnia wymagania stawione przez Wspólnotę Państw Europejskich (dyrektywa EC nr 92/1) w tym względzie. W wyznaczonych przez użytkownika odstępach czasu, zapamiętywane są nie tylko temperatura w komorze ładunkowej (od 4-ech czujników temperatury ), lecz również otwarcia drzwi nadwozia czy cykle odszraniania. W przypadku zaniku zasilania urządzenie kontynuuje pomiar przez 36 godzin, nie mniej wszelkie zapamiętane dane są zapisane trwale i nie ulegają wymazaniu nawet, gdy zasilanie odłączone jest na dłuższy czas. Możliwość wydruku danych z pamięci urządzenia z dowolnego okresu wstecz przez wbudowaną drukarkę, łącznie z wydrukowaniem numeru identyfikacyjnego pojazdu lub nazwą użytkownika oraz ustawionymi parametrami transportu. Omawiane rejestratory dostarczane są w dwóch wersjach: z obudową metalową do montażu na ścianach nadwozia pojazdu lub z obudową z tworzyw sztucznych do montażu w kabinie kierowcy.

 

Dane techniczne:

 

    
 

 

 • zasilanie: 9-32 VDC,
 • podtrzymywanie braku zasilania 36 godz,
 • liczba wejść rejestracji zdarzeń: 4,
 • liczba alarmów: 4,
 • wyjście na opcjonalną sygnalizacje audio wizualną stanów alarmowych,
 • pamięć 64KB,
 • wyświetlacz 16x2 LCD,
 • wyświetlanie komunikatów w jednym z siedmiu języków ,
 • klawiatura membranowa,
 • zakresy pomiarowe temperatur od -40° C do +50° C,
 • dokładność pomiaru temperatury: +/- 0,5° C,
 • dokładność wskazań i zapisów: 0,1° C,
 •  częstość pomiarów od 1 do 60 minut,